قدیما که خانواده­‌ها پر جمعیت­‌تر بود، زیاد پیش میومد که یه خانواده‌­ای 6 تا بچه داشته باشه، الان به ندرت همچین چیزی می­بینید.

ولی اگه بخوایم از حس بچه پنجم یه خانواده 6 فرزندی بهتون بگم همین قدر کافیه که این بنده خداها نه از امکانات «ته تغاری » بودن برخودارن نه خیلی قاطی بحثای مهم و جدی خانواده میشن.

یه چیزی بین ته تغاری بودن و نبودن، اصلاً یه حس بدی هم نسبت به «ته تغاری» دارن چون ایشون با اومدنش جایگاه ویژه «ته تغاری» بودن و از اینا گرفته.

ولی این بچه‌­های ما قبل «ته تغاری» تو آکادمی عربی دقیقاً از همون امکانات ویژه ته­تغاری­‌ها برخوردارن چون ما هشتمی‌­های عزیزمون رو اینقدر دوست داریم که همه جوره کنارشون هستیم و این فضا رو براشون ساختیم و هر چی بخوان میسازیم که هیچوقت از پیشمون نرن. خلاصه که هشتمی جونم بمون تا بمونم.

عربی هشتم اولین جاییه که دانش آموزان با مفهوم پایه‌ای و بسیار مهمی به نام “فعل” در عربی آشنا می‌شوند و از آنجایی که این موضوع یکی از ستون‌های اصلی در زیر بنای یادگیری عربی شما به حساب می‌آید و تا عربی سال دوازدهم همراه شما هست، باید آن را خیلی جدی و به صورت اصولی و خوب فرا بگیرید.

وضعیت عربیت چطوره؟

به جرات می­گویم عربی هفتم پیش­نیاز عربی هشتم نیست، چون در عربی هفتم دانش­آموزان برای اولین بار با این درس آشنا می­شوند،

موضوعات قواعدی سخت و مهمی مطرح نشده است، پس اگر در عربی هشتم مشکل دارید، دلیل این مشکل را فقط در همین سال دنبال کنید.

اگر نیاز به کمک بیشتر دارید به ما پیام بدهید.

موضوع فعل که مهم­ترین موضوع عربی تظام جدید است در عری هشتم کلید میخورد و تا عربی دوازدهم به طور متناوب با آن مواجه خواهید بود، توصیه میکنم موضوع یادگیری فعل را خیلی جدی بگیرید.

در این صورت اولا که آن کلمات به طور زنجیروار و پیوسته در ذهن شما ثبت می­شود و ثانیا اگر با جمله‌­های جدید مواجه شوید توانایی و اعتماد به نفس ترجمه ­کردن آنها را خواهید داشت.

شما برای یادگیری موضوع فعل در کنار فهمیدن – یادگرفتن – حفظ کردن به شدت تیاز به تمرین تشریحی شامل پیدا کردن فعل‌های مختلف در جمله و ساختن صیغه­های مختلف فعل دارید. اگر در این مورد به اطلاعات بیشتری نیاز دارید به ما پیام بدهید یا با ما تماس بگیرید.

روی این موضوعات از همین الان به طور ویژه زمان بگذارید:

1- ترجمه و معنی لغت عربی هفتم و عربی هشتم

2- تمرین بی‌­وقفه و مستمر روی موضوع فعل و ساختار­های آن و ترجمه فعل در شکل­‌های مختلف

محصولات عربی هشتم

مقاله های عربی هشتم

اگه احتیاج به مشاوره و راهنمایی داری، میتونی باهامون تماس بگیری و یا فرم زیر رو پر کنی تا خودمون خیلی زود بهت زنگ بزنیم: