عربی هفتم

بچه آخر که باشی بهت میگن «ته ­تغاری»..

کلاً «ته تغاری» بودن هم خوبه هم بده، خوبه چون همه خانواده یه جور خاصی دوست دارن، بده چون حس می­کنی به همه چی دیر رسیدی :)

ولی «ته تغاری» بودن تو «آکادمی عربی» فقط خوبه، چون ما برای هفتمی‌­ها که کوچک‌ترین عضو مجموعه «آکادمی عربی» به لحاظ سن و سال هستن کلی برنامه خوب داریم.

اصلاً این صفحه مال خودِ خودتونه، هر چی نیاز داشته باشید از آموزش و امتحان تا حرف زدن و همدلی با آکادمی عربی رو همین­جا براتون جمع کردیم که کلاً جایی نرید و همیشه ورِ دل خودمون باشید!

برای دانش‌آموزی که تا سال ششم، هیچ تصویری از “درس عربی” نداشته، ورود به سال هفتم و آشنایی با درس عربی هفتم، کمی گیج‌کننده و استرس‌آور است.

خانواده‌ها معمولا در رویارویی با این درس همانند دانش‌آموزشان دچار استرس می‌شوند.

نگران نباشین، ما در این بخش هر چیز که برای عربی پایه هفتم نیاز دارین، از کتاب درسی عربی هفتم تا تمام دور‌ه‌های آموزشی ویژه عربی هفتم رو براتون قرار دادیم.

راهنمای یادگیری عربی پایه هفتم

به طور کلی عربی هفتم چون اولین نقطه­‌ی آشنایی دانش­‌آموزان با این درس می­باشد، بیشتر به بحث معنی لغت و ترجمه می­پردازد و دانش ­آموز پایه هفتم را درگیر قواعد پیچیده نمی­کند. بنابراین یادگیری معنی لغت و ترجمه در عربی هفتم مهم تر از قواعد است.

حفظ کردن جمله­‌های عربی و معادل فارسی آن قطعا تاثیر موقتی و زودگذر دارد و نمی­تواند باعث یادگیری مستمر و پایه­‌ای شود و از طرفی هم حفظ کردن لغات خارج از جمله­ هم نمی­تواند مفید باشد بهترین راه این است که ترجمه­‌ی لغات را در جمله‌ها یاد بگیرید.

در این صورت اولا آن کلمات به طور زنجیروار و پیوسته در ذهن شما ثبت می­شود و ثانیا اگر با جمله‌­های جدید مواجه شوید توانایی و اعتماد به نفس ترجمه ­کردن آنها را خواهید داشت.

همانطور که در سوال‌­های قبل هم گفتم عربی هفتم مبنای قواعدی زیادی ندارد و بیشتر به موضوع ترجمه و معنی لغت پرداخته است و به همین دلیل زمان زیاد گذاشتن برای قواعد عربی هفتم توصیه نمی­شود.

نکته مهم این است که اکثر دانش­ آموزان در سال­های دوم متوسطه گمان می­کنند مشکل­شان در درس عربی به قواعد مربوط است در حالیکه از ابتدا، درست ترجمه خواندن را یاد نگرفته‌­اند و به همین دلیل قواعد را هم متوجه نمی­شوند. پس توصیه من برای دانش آموز هفتمی این است که تا می­تواند با موضوع ترجمه و معنی لغت ارتباط قوی و محکم داشته باشد.

محصولات ویژه عربی پایه هفتم

کدوم محصول عربی هفتم برای من مناسب تره؟

الف- دانش ­آموزانی که نمره قطعی 20 می­خواهند.

ب- دانش­ آموزانی که در طول سال کلاس درس یا معلم خوبی ندارند.

ج- دانش­ آموزانی که حداقل 3 هفته تا امتحان خود زمان داشته ­باشند.

د- دانش ­آموزانی که جزوه منسجم و دقیقی برای موضوعات قواعد، ترجمه، حل تمرین و…. ندارند.

ه- دانش ­آموزانی که علیرغم داشتن جزوه و معلم خوب در مدرسه، نیاز دارند در زمان کمتری برای نمره 20 آماده شوند.

الف- دانش ­آموزانی که فقط مشکل قواعدی دارند و در بحث ترجمه تسلط کافی یا منبع خوب دارند.

ب- دانش ­آموزانی که در موضوعات قواعدی سال­‌های قبل مشکل دارند و فقط نیاز به منبعی دارند که قواعد عربی سال­های قبل آن­ها را آموزش دهد و جمع­‌بندی کند.

ج- دانش ­آموزانی که به لحاظ زمان یا هزینه دارای محدودیت هستند و قصد دارند با کمترین زمان و کمترین هزینه مشکل قواعد را کاملا برطرف کنند.

الف- دانش ­آموزانی که زمان بسیار کم (در حد 1 روز) تا امتحان عربی فرصت دارند.

ب- دانش ­آموزانی که علیرغم مطالعه مطالب طی سال و پایه خوب عربی، نیاز به جمع­‌بندی کامل و خلاصه شب امتحانی دارند.

ج- دانش ­آموزانی که فرصت کافی برای مطالعه ترجمه و لغات کامل کتاب درسی را نداشته و فقط دنبال جملات و لغات مهم و ترجمه­‌ی آن­ها هستند.

د- دانش ­آموزانی که نیاز به مشاهده روش حل نمونه سوالات امتحانی دارند.

ه- دانش ­آموزانی که ترس از افتادن (عدم کسب نمره قبولی) دارند.

الف- دانش ­آموزانی که پایه قوی دارند و نیاز به نمونه شبیه ساز امتحانی برای کسب نمره 20 دارند.

ب- دانش ­آموزانی که در طول سال تحصیلی و امتحانات مختلف درس عربی منبع امتحانی شبیه­ ساز ندارند.

ج- دانش­ آموزانی که به خاطر زمان کم و پایه درس ضعیف نیاز به شناسایی مدل سوالات امتحانی برای رسیدن به حداقل نمره قبولی دارند.

د- دانش ­آموزانی که دقیقا نمی­دانند با کدام قسمت از عربی مشکل دارند و به کمک نمونه سوالات شبیه ساز می­توانند نقاط ضعف و قوت خود را پیدا کنند.

مقاله‌های عربی پایه هفتم

اگه احتیاج به مشاوره و راهنمایی داری، میتونی باهامون تماس بگیری و یا فرم زیر رو پر کنی تا خودمون خیلی زود بهت زنگ بزنیم:

ارسال درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید