عربی هفتم

بچه آخر که باشی بهت میگن «ته ­تغاری»..

کلاً «ته تغاری» بودن هم خوبه هم بده، خوبه چون همه خانواده یه جور خاصی دوست دارن، بده چون حس می­کنی به همه چی دیر رسیدی :)

ولی «ته تغاری» بودن تو «آکادمی عربی» فقط خوبه، چون ما برای هفتمی‌­ها که کوچک‌ترین عضو مجموعه «آکادمی عربی» به لحاظ سن و سال هستن کلی برنامه خوب داریم.

اصلاً این صفحه مال خودِ خودتونه، هر چی نیاز داشته باشید از آموزش و امتحان تا حرف زدن و همدلی با آکادمی عربی رو همین­جا براتون جمع کردیم که کلاً جایی نرید و همیشه ورِ دل خودمون باشید!

برای دانش‌آموزی که تا سال ششم، هیچ تصویری از “درس عربی” نداشته، ورود به سال هفتم و آشنایی با درس عربی هفتم، کمی گیج‌کننده و استرس‌آور است.

خانواده‌ها معمولا در رویارویی با این درس همانند دانش‌آموزشان دچار استرس می‌شوند.

نگران نباشین، ما در این بخش هر چیز که برای عربی پایه هفتم نیاز دارین، از کتاب درسی عربی هفتم تا تمام دور‌ه‌های آموزشی ویژه عربی هفتم رو براتون قرار دادیم.

راهنمای یادگیری عربی پایه هفتم

برای عربی هفتم قواعد مهم تره یا ترجمه؟

به طور کلی عربی هفتم چون اولین نقطه ­ی آشنایی دانش­ آموزان با این درس می­باشد، بیشتر به بحث معنی لغت و ترجمه می­پردازد و دانش­ آموز را درگیر قواعد پیچیده نمی­کند، بنابراین یادگیری معنی لغت و ترجمه در عربی هفتم مهم تر از قواعد است.

لغت حفظ کردن خوبه یا حفظ کردن جمله ها با ترجمه اش؟

حفظ کردن جمله­ های عربی و معادل فارسی آن قطعا تاثیر موقتی و زودگذر دارد و نمی­تواند باعث یادگیری مستمر و پایه ­ای شود و از طرفی هم حفظ کردن لغات خارج از جمله­ هم نمی­تواند مفید باشد بهترین راه این است که ترجمه­ ی لغات را در جمله ها یادبگیرید در این صورت اولا که آن کلمات به طور زنجیروار و پیوسته در ذهن شما ثبت می­شود و ثانیا اگر با جمله ­های جدید مواجه شوید توانایی و اعتماد به نفس ترجمه­ کردن آنها را خواهید داشت.

حل کردن تمرین ها و سوالات قواعدی سطح بالا برای عربی هفتم خوبه؟

همانطور که در سوال­های قبل هم گفتم عربی هفتم مبنای قواعدی زیادی ندارد و بیشتر به موضوع ترجمه و معنی لغت پرداخته است و به همین دلیل زمان زیاد گذاشتن برای قواعد عربی هفتم توصیه نمی­شود.

تو خوندن عربی هفتم چه کاری انجام بدم که پایه عربی خوبی برای سال های بعدم بسازم؟

نکته مهم این است که اکثر دانش ­آموزان در سال­های دوم متوسطه گمان می­کنند مشکل­ شان در درس عربی به قواعد مربوط است در حالیکه از ابتدا، درست ترجمه خواندن را یاد نگرفته­ اند و به همین دلیل قواعد را هم متوجه نمی­ شوند پس توصیه من برای دانش آموز هفتمی این است که تا می­ تواند با موضوع ترجمه و معنی لغت ارتباط قوی و محکم داشته باشد.

محصولات ویژه عربی پایه هفتم

مقاله‌های عربی پایه هفتم

اگه احتیاج به مشاوره و راهنمایی داری، میتونی باهامون تماس بگیری و یا فرم زیر رو پر کنی تا خودمون خیلی زود بهت زنگ بزنیم:

ارسال درخواست مشاوره

1 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

با هر بار خرید، 20% مبلغ به عنوان اعتبار به کیف پول شما اضافه میشه :)