عربی نهم

عربی نهم، آخرین کتاب عربی متوسطه اوله که ما بطور اختصاصی و در اینجا میخوایم بهتون بگیم برای یادگیری اون چه کارهایی انجام بدین. برای آشنایی با “کتاب عربی نهم” کلیک کنید.

 

این اصطلاح «بین زمین و آسمون گیر کردن» و نمی­دونم شنیدی یا نه؟! ولی اگه میخوای دقیق بفهمی درباره چی دارم صحبت می­کنم، میتونی وضعیت «بچه چهارم» تو یه خانواده «شش فرزندی» و تجسم کنی :)

«بچه چهارم» تو یه خانواده‌ی شش فرزندی واقعاً نمیدونه کجای هرم خانواده ایستاده.

 

از یه طرفی از دوتا بچه­‌های دیگه بزرگتره و به نوعی باید نقش حامی و بزرگتر از اونارو داشته باشه از طرف دیگه کلی فاصله سنی داره با بچه اول و اصلاً یه جورایی حس میکنه مامان بابای اصلیش بچه‌­های بزرگتر خانواده هستن :)

 

خیلی وقتا هم پیش میاد اصلاً از آمار خانواده جا میمونه و خلاصه خیلی باید تلاش کنه که تو این خانواده پر جمعیت بهش توجه بشه و به چشم بیاد.

 

اگه «نهمی» هستی بیا تا برات بگم که تو «آکادمی عربی» اصلاً یه وضع متفاوت برای بچه‌­های چهارم خانواده وجود داره، درسته که بچه‌­های نهمی عزیزمون، چهارمین فرزند خانواده آکادمی عربی هستن ولی ما یه جور عجیب و غریبی حواسمون بهشون هست، چون «عربی نهم» آخرین عربی دوره متوسطه اول هست و یه جورایی جایی هست که باید «کمربندها را محکم ببندید».

 

پس «نهمی» جونم هرچی حرف و درد و دل و مشکل و خواسته تو درس عربی داری بردار بیار که با آغوش باز منتظرتیم.

عربی نهم” آخرین عربی دوره متوسط اول و به نوعی میشه گفت “غول مرحله آخر” درس عربی در دوره متوسط اول است، جایی که هم به جمع‌بندی پایه‌های هفتم و هشتم نیاز دارید و هم مساله بسیار مهم‌تر موضوع نهایی بودن این درسه.

 

شاید باورتون نشه که بخش زیادی از دانش‌آموزان پایه نهم، هرساله به‌خاطر عدم کسب نمره قبولی در درس عربی مجبور میشن در شهریورماه به سختی این درس رو فقط با کسب حداقل نمره قبولی پشت سر بذارن و غافل از این موضوع که پایه ضعیف در متوسطه اول باعث مشکلات شدید و جدی در درس عربی سال‌های آینده (متوسطه دوم) میشه و دانش‌آموز بدون اینکه خودش بدونه این پایه ضعیف رو در  تمام سال‌های بعد به همراه خواهد داشت.

راهنمای یادگیری عربی پایه نهم

برای یادگرفتن پایه نهم نیازی به عربی هفتم و هشتم هم دارم؟

عربی نهم آخرین عربی متوسطه اول هست که به شدت به عربی هشتم وابسته است. به نوعی اصلی ­ترین پیش نیاز عربی نهم، عربی هشتم است ولی عربی هفتم چندان مورد نیاز نیست.

با توجه به نهایی بودن امتحان عربی نهم سطح امتحان خیلی بالا و دشواره؟

عربی نهم و یا حتی عربی سال­های بالاتر که به صورت نهایی برگزار می­شود معمولا از سطح استاندارد و قابل قبولی برخودارند ولی دشوار یا آسان بودن موضوعی کاملا نسبی برای هر فرد است لذا برای اینکه با سطح این امتحانات آشنا شوید توصیه می­کنم از قسمت نمونه­ سوالات امتحانی عربی نهم، خودتان بررسی و مقایسه کنید.

مطالعه قواعد مهم تر است یا ترجمه و معنی لغت؟

این دو بال جدا نشدنی درس عربی درعربی نهم هستند که نمی­توان آنها را جدا از هم استفاده کرد و نتیجه گرفت پس بدون شک باید به طور یکسان برای هر دو مورد زمان بگذارید.

برای تسلط روی موضوع فعل چیکار کنم؟

1- ابتدا مطمئن شوید که در عربی هشتم (اولین جایی که موضوع فعل مطرح شد) مشکل ندارید.

2- روی صرف و ساختن صیغه ­ها (شخص ­ها) خوب کار کنید.

3- در متن درس­ها به دنبال انواع فعل بگردید و روی ترجمه­ ی آنها کار کنید.

محصولات عربی پایه نهم

مقاله‌های عربی پایه نهم

اگه احتیاج به مشاوره و راهنمایی داری، میتونی باهامون تماس بگیری و یا فرم زیر رو پر کنی تا خودمون خیلی زود بهت زنگ بزنیم:

ارسال درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

با هر بار خرید، 20% مبلغ به عنوان اعتبار به کیف پول شما اضافه میشه :)