عربی دوازدهم

اصولاً تو خانواده­‌ها بچه اول اندازه «ته تغاری» یا بچه آخر مورد توجه و دوست داشتن قرار می­گیره ولی یه فرقی با بچه آخر هم داره، اونم اینه که یه جورایی مسئولیت­‌های زیادی بهش سپرده میشه و حتی میشه گفت دست راست پدر و مادر محسوب میشه.

ما هم توی آکادمی عربی «دوازدهمی» هامون و مثل بچه اول دوست داریم و چون سال آخری محسوب میشن و مسئولیت‌­های سنگینی روی دوششون هست با تمام وجود سعی میکنم تا توی درس عربی فضایی براشون ایجاد کنیم که هیچ کم و کسری توی درس عربی احساس نکنن.

از کنکور تا امتحان نهایی هر چیزی واسه عربی لازم داشته ­باشی ما برات آماده­ کردیم و خلاصه دوازدهمی عزیزم همه جوره میتونی رو آکادمی عربی خودت حساب باز کنی….

شاید به جرات می‌توان گفت برای دانش‌آموزان سال دوازدهم، در کنار دغدغه کنکور نگرانی دیگری به اسم “امتحان نهایی عربی دوازدهم” نیز همیشه وجود دارد .

چه امتحان نهایی در کنکور تاثیر مستقیم داشته باشد و چه تاثیر مثبت، دانش‌آموزان از واژه “امتحان نهایی” خیلی بیشتر از امتحانات داخلی می‌ترسند.

عربی دوازدهم” با اینکه از نظر حجم مطالب نسبت به عربی سال‌های پایین‌تر سبک‌تر و آسان‌تر به‌نظر می‌رسد ولی از نظر محتوایی (چه محتوای متن و ترجمه_چه قواعد و نکات دستوری) نسبت به پایه‌های قبلی پر اهمیت‌تر است و از طرفی به‌شدت به مطالب سال‌های قبل نیاز دارد به‌طوری که اگر دانش‌ آموزی در مطالب عربی دهم و یازدهم و حتی عربی متوسط اول پایه خوب و محکمی نساخته باشد در عربی دوازدهم رنج فراوانی را باید باید تحمل کند.

راهنمای یادگیری عربی پایه دوازدهم

آیا برای امتحان نهایی بلد بودن قواعد عربی دوازدهم کافی است؟

قطعاً خیر، اگر تمرین­ های کتاب درسی را ملاحظه کنید حتماً متوجه خواهید شد که بسیاری از تمرین­ های کتاب دوازدهم از موضوعات عربی دهم و یازدهم است ضمن اینکه قواعد عربی دوازدهم به قواعد سال ­های قبل به عنوان پیش نیاز احتیاج دارد.

آیا نیاز هست ترجمه ی عربی سال های قبل را هم بلد باشیم؟

با اینکه موضوع ترجمه و دایره لغت چیزی است که باید در طول سال­های تحصیل تکمیل و تقویت شود ولی برای کسب نمره عالی در امتحان نهایی و پایان سال نیازی به لغات سال­ های قبل ندارید.

اگر در موضوع فعل مشکل اساسی دارم الان چه کاری میتونم انجام بدم؟

مشکل در موضوع فعل تقریباً چیزی است که اکثر دانش­ آموزان از سال هشتم با آن مواجه­ می­ شوند ولی چون در هیچ یک از سال­های هشتم تا یازدهم این مشکل را به طور اساسی برطرف نمی­کنند در سال دوازدهم بیشتر از هر زمانی این مشکل خودنمایی می­کند، ما در آکادمی عربی برای رفع این موضوع آموزشی را تحت عنوان «آموزش ساختارهای مقدماتی فعل » آماده­ کرده­ ایم که در صورت نیاز می­ توانید روی لینک زیر کلیک کنید و آن را تماشا کنید.

با توجه به تاثیر نمره نهایی در نتیجه کنکور سراسری، آیا امتحان نهایی خیلی سخت خواهد بود؟

نکته­ ای که معمولاً دانش­ آموزان به آن توجه نمی ­کنند این است که امتحان نهایی با هر میزان اهمیتی که باشد طراح سوال آن مجبور است دقیقاً در چارچوب کتاب درسی طرح سوال کند، پس بدون نگرانی فقط کافیه روی تمام جزء جزء کتاب مسلط باشید تا به راحتی نمره کامل دریافت کنید.

 
 

 

 

محصولات عربی دوازدهم

مقاله های عربی دوازدهم

اگه احتیاج به مشاوره و راهنمایی داری، میتونی باهامون تماس بگیری و یا فرم زیر رو پر کنی تا خودمون خیلی زود بهت زنگ بزنیم:

ارسال درخواست مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید

با هر بار خرید، 20% مبلغ به عنوان اعتبار به کیف پول شما اضافه میشه :)