وقتی بچه سوم به دنیا میاد پدر و مادر دیگه خیالشون راحته که بچه اول و دوم همه جوره حواسشون بهش هست و از همه نظر ازش حمایت میکنن و تو بزرگ شدن و مشکلات احتمالی کمکش میکنن.

البته تو واقعیت هم این اتفاق میفته چون بچه اول دیگه اون حس تنگ شدن جای خودش با اون بچه جدید رو نداره و بچه دوم هم که خودش به اندازه کافی رنج دیده هست سعی میکنه با این برادر یا خواهر کوچکتر، مهربون‌تر و حامی‌­تر رفتار کنه.

خلاصه از خوشبختی بچه­‌های سوم هر چی بگم کم گفتم…

تو آکادمی عربی هم بچه سوم ما دانش آموزای «دهمی» عزیزدلمون هستن که تازه از متوسطه اول خارج شدن (دوره راهنمایی) و یه جورایی نقطه شروع متوسطه دوم (دبیرستان) هستن و از طرفی هم عربی دهم کلی مطلب مهم و پایه‌­ای داره.

خب به نظرت «آکادمی عربی» با دونستن این همه حساسیت چه کاری برات انجام میده؟!

درست حدس زدی!

از ریزترین و جزئی‌­ترین مطالب تا آمادگی برای امتحانای داخلی و پایان­‌سال و هر چیزی که به فکرت برسه برات اینجا آماده کردیم که از خوشبختی­‌های «بچه سوم» بودن تو خونه خودت، آکادمی عربی، لذت ببری و ما هم از اینکه تو رو داریم هر روز پر از ذوق و شادی بشیم.

وضعیت عربیت چطوره؟

قواعد درس اول عربی دهم به نوعی دوره عربی متوسطه اول است ولی متاسفانه درسنامه کتاب در این مورد خیلی کامل به دوره قواعد عربی متوسطه اول نپرداخته است، توصیه می­کنیم اگر برای این موضوع منبع مناسبی ندارید از دوره جمع بندی قواعد متوسطه اول که در آکادمی عربی تهیه شده استفاده کنید.

موضوعات قواعدی سخت و مهمی مطرح نشده است، پس اگر در عربی هشتم مشکل دارید، دلیل این مشکل را فقط در همین سال دنبال کنید.

اگر نیاز به کمک بیشتر دارید به ما پیام بدهید.

لازم است به این نکته توجه کنید که عربی درسی کاملا به هم پیوسته است، یعنی به جز عربی دهم، حتی اگر در عربی متوسطه اول هم مشکل داشته باشید قطعاً این مشکل در سال­های بالاتر به شدت شمارا آزار خواهد داد؛ علاوه بر این موضوع لازم است بدانید که مهم­ترین کتاب عربی شما (از نظر موضوعات قواعدی) عربی دهم است.

موضوع ثلاثی مجرد و مزید که در درس‌­های 3 و 4 عربی دهم به آن پرداخته می­شود جزء اساسی‌ترین مشکلات تمام دانش‌­آموزان حتی تا سال دوازدهم است، دلیل اصلی این موضوع این است که موضوع ثلاثی مجرد و مزید به پیش نیازی به اسم شناخت ساختارهای­مقدماتی فعل (ماضی – مضارع–امر– نهی …..) نیاز دارد که در عربی متوسطه اول آموزش داده­می­شود و اکثر دانش­آموزان به دلیل ضعف در این موضوع، موضوع پیشرفته­‌تر یعنی ثلاثی مجرد و مزید را هم به خوبی یاد نمی‌­گیرند ضمن اینکه این موضوع نیاز به حفظ بودن جدول باب‌­های مزید و تمرین بسیار دارد.

یکی از نقاط قوت دانش‌آموزان موفق، استادان کاربلد و دوره­‌های آموزشی متفاوت همین است که علاوه بر بررسی تمرین‌­های قواعدی کتاب درسی، در متن درس ها هم به دنبال مثال‌­های قواعدی هستند مثلاً در درس­های 3 و 4 بگردید و تمام فعل­های مزید که در متن درس آمده استخراج و بررسی کنید.

محصولات عربی دهم

مقاله های عربی دهم

اگه احتیاج به مشاوره و راهنمایی داری، میتونی باهامون تماس بگیری و یا فرم زیر رو پر کنی تا خودمون خیلی زود بهت زنگ بزنیم: