100 زدن عربی کنکور یک افسانه است؟!

قطعا که نه…

به طور کلی در در انجام دادن هر کاری و یا در هر آزمونی توانایی صد در صد شدن بسیار با ارزش است همه آدم‌ها آرزو یا هدف آن را در ذهن دارند.

در کنکور سراسری در هر رشته‌ای که باشید، بر هیچ کس پوشیده نیست که 100 زدن عربی می‌تواند به طرز معجزه آسایی در عالی شدن رتبه شما تأثیر بگذارد.

جمله معروفی است که می‌گویند «درس عربی آسانسور رتبه کنکور» است، یعنی بالا و پایین شدن درصد عربی کنکور به شدت و سرعت می تواند اثر خود را در رتبه کنکور شما نمایان کند.

از طرفی درس عربی از آن دسته درس هایی است که اکثر دانش آموزان با پایه ضعیف و اطلاعات کم و پراکنده، وقتی وارد سال کنکور می‌شوند به غول بی شاخ و دمی میماند که داوطلب به کسب درصد حداقلی در این درس قناعت می‌کند.

آیا 100 زدن عربی کنکور امکان پذیر است؟

در این قسمت کاملا رک و صادقانه میخواهم به این موضوع بپردازم که اگر عربی نظام قدیم بود جوابی که میدادم چه بود؟!

احتمال اینکه بتوانید عربی کنکور نظام قدیم را 100 بزنید بسیار کم است.

بنابراین اولین هدف قابل دسترس در محدوده 80 تا 90 درصد است و برای آن تلاش کنید!

اما در عربی نظام جدید با توجه به کم شدن مطالب و حذف موضوعات سختی مثل انواع اعراب و معتلات و … ساده‌ترین درسی که می‌توانید به درصد 100 کنکور آن فکر کنید عربی است.

ابزارهای مناسب برای 100 زدن عربی کنکور:

خیلی از مراکز آموزشی و یا پیج‌های اینستاگرامی برای فریب دادن ذهن دانش آموزان از تیترهای زرد رنگ مانند “100 زدن عربی کنکور فقط در دو ماه” استفاده می‌کنند.

باید بگویم که آکادمی عربی کاملا با این شعارها مخالف است و اعتقاد دارد که دانش آموز برای یادگیری درست عربی، باید زمان کافی و البته بهینه بگذارد.

برنامه مطالعاتی استاندارد برای 100 زدن عربی کنکور:

1.بهترین زمان شروع 15 تیر ماه است و دیرترین زمانی که می توانید شروع کنید 15 مهر ماه است، بعد از این تاریخ شروع کردن، تا حد زیادی 100 زدن عربی کنکور را دشوار می کند.

2. حتما کلاس حضوری / آنلاین عربی و یا پکیج آموزش عربی داشته باشید، صد زدن عربی کنکور بدون منبع آموزشی مناسب کار بسیار سختی است.

اینقدر سخت که ممکن است وسط راه بیخیالش بشوید.

پس حتما یک نیروی کمکی نیاز دارید. ( در انتخاب استاد دقت کنید، بعضی از مثلا اساتید عربی کنکور حتی خودشان نمی توانند در کنکور عربی را 100 بزنند!!!)

3. حتما به کتاب تست خوب و کاملی نیاز دارید.

4. به ساعت مطالعه هفتگی و ثابت تا کنکور نیاز دارید، حداقل 4 الی 5 ساعت در هفته باید برای عربی وقت بگذارید.

این 4 الی 5 ساعت نباید در یک روز یا یک نوبت باشد و حداقل باید در 3 یا 4 نوبت تقسیم شود ( مثلا یک روز در میان 1.5 ساعت ) این تایم مطالعه هفتگی به جز تایم کلاس یا دیدن پکیج است.

5. برای قسمت قواعد عربی، چون اکیدا توصیه کردیم که از کلاس یا پکیج عربی استفاده کنید.

هر هفته مطابق با برنامه استاد پیش روی کنید و تست بزنید.

6. از روز اولی که شروع می کنید حتما در برنامه تان هرهفته، خواندن لغات و ترجمه یک درس از کتاب‌های درسی را قرار دهید.

ابتدا عربی دهم را شروع کنید بعد عربی دوازدهم را بخوانید و در آخر عربی یازدهم.

7. یعنی طبق این برنامه از زمان شروع، طی 19 یا 20 هفته ( معادل 5 ماه ) ترجمه کلمه به کلمه کل کتابهایتان را تمام می‌کنید، بعد از آن شروع به دوره می‌کنید و در زمان دوره هر هفته 2 درس را بخوانید.

این یک نسخه عمومی برای 100 زدن عربی کنکور است. اگر می‌خواهید از خدمات vip تنها مرجع تخصصی آموزش عربی «آکادمی عربی» در این زمینه مطلع شوید با ما تماس بگیرید.

برای مشاهده محتواهای آموزشی رایگان، کانال آپارات آکادمی عربی و اینستاگرام آکادمی عربی رو دنبال کنید!