به نظر شما قواعد عربی هفتم مهم هستند؟ در این مقاله به این پرسش پاسخ می‌دهیم.

گروه زیادی از دانش‌آموزان زمانی که در متوسطه دوم (دهم _ یازدهم _ دوازدهم) با درس عربی دچار مشکل می‌شوند، علت اصلی این مشکل را در عربی سال‌های هفتم هشتم و نهم بیان می‌کنند (عربی پایه) و این موضوع کاملاً درست است.

زیرا مطالب بسیار پایه‌ای و مهم در عربی دوره راهنمایی متوسطه اول وجود دارد که اگر به طور دقیق و مفهوم یاد گرفته نشوند حتماً زیان‌های جبران ناپذیری را در سال‌های بالاتر برای دانش آموز ایجاد می‌کند.

به همین دلیل در این مقاله از آکادمی عربی قصد داریم در مورد عربی هفتم و قواعد مهم عربی هفتم و نیز نحوه یادگیری قواعد عربی هفتم توضیحات مفید خدمتتان ارائه دهیم. تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

قواعد مهم عربی هفتم

عربی هفتم به عنوان اولین عربی که دانش آموزان با آن آشنا می‌شود علاوه بر بحث معنی لغت و موضوعات ترجمه و معنا که بسیار مهم است، موضوعات قواعد بسیار مهم و پایه‌ای را در خود جای داده است که شامل موارد زیر می‌باشد:

۱_ آشنایی با کلمات پرسشی استفهامی که در بحث مکالمه و ترجمه اهمیت فراوانی دارد.

۲_ شناخت ساختارهای مقدماتی اسم مانند جنسیت (نر _ماده) که در سال‌های بعد در موضوع ساختاربندی جمله‌ها بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

۳_ بحث ضمیرها که جایگزین اسم می‌شوند و جزو موضوعات پایه بسیار مهم است.

۴_ اما اصلی‌ترین قسمت قواعد مهم عربی هفتم بحث فعل ماضی است که به نوعی می‌توان گفت موضوع فعل، مهم‌ترین موضوع زبان عربی می‌باشد از همین جا کلید می‌خورد و اگر دانش‌آموز به هر دلیل در فراگیری موضوع فعل شرایط خوبی نداشته باشد قطعاً در تمام سال‌های یادگیری زبان عربی با مشکل مواجه خواهد شد.

پیشنهاد: مقاله ” افعال در عربی “را مطالعه کنید.

روش یادگیری قواعد عربی هفتم

در قسمت قبلی متوجه شدید که مهم‌ترین قواعد عربی هفتم چه مواردی است،در این قسمت می‌خواهیم روش یادگیری صحیح آن‌ها را به سبک «آکادمی عربی» خدمتتان ارائه دهیم:

۱_ برای شناخت بهتر و به خاطر سپاری کلمات پرسشی توصیه می‌کنیم که در جملات کتاب درسی جستجو کنید و به کاربرد هر یک از کلمات پرسشی و جایگاهی که استفاده شده‌اند دقت کنید و حتماً یک نمونه سوال و پاسخ را برای هر یک از کلمات پرسشی در ذهنتان ثبت کنید.

هل_أ: برای پرسش و دریافت پاسخ بله یا خیر است.

کم: برای پرسش درباره مقدار است.

أین: برای پرسش درباره مکان است.

و….

2_ در مورد ساختارهای ساده اسم مخصوصا بحث جنسیت، از همین الان به نر یا ماده بودن اسم‌ها توجه کنید، زیرا در سال‌های بعد جمله‌ها بر اساس جنسیت اسم‌هایشان شکل‌های متفاوتی خواهند داشت.

مریم_بقرة: ماده (مونث)            علی_کتاب: نر (مذکر)

3_ اما مهم‌ترین قسمت عربی هفتم که موضوع فصل است بی‌گمان نیاز به تمرین بیشتر نسبت به دو قسمت قبلی دارد، زیرا موضوع فعل به نوعی ستون جمله‌ها در زبان عربی می‌باشد.

پیشنهاد: برای آشنایی با عربی هفتم، مقاله‌ی” آشنایی با کتاب عربی هفتم “را مطالعه کنید.

خواهشی که دارم این است که موضوع فعل را در دو حالت حتماً تمرین کنید یکی در جمله و به همراه بقیه اجزای جمله و یکی به صورت جداگانه یعنی شناخت صیغه‌های مختلف؛ حتما فراموش نکنید که علاوه بر حفظ کردن نیاز به تمرین نوشتاری هم دارد.

اگه این مقاله براتون مفید بود یا سوال، پیشنهاد و انتقادی دارین، در قسمت دیدگاه‌ها حتما برامون بنویسید.

نظرات شما برای ما خیلی ارزشمندن.

برای دسترسی به محتواهای رایگان و جذاب، اینستاگرام آکادمی عربی رو دنبال کنید.