تدریس خصوصی عربی، مطمئن ترین راهکار

در این مطلب قصد داریم در رابطه با اهمیت تدریس خصوصی عربی صحبت کنیم. و بگوییم چرا ما باید در یک کلاس خصوصی عربی شرکت کنیم. پس ادامه مطلب را همراه ما باشید تا به اهمیت این موضوع به خوبی پی ببرید. در انتها به ویژگی هایی که در انتخاب یک دبیر خوب برای آموزش خصوصی عربی، باید توجه کنید، خواهیم پرداخت.

اهمیت درس عربی در دبیرستان و کنکور

درس عربی یکی از مهم ترین و چالش برانگیزترین درس های کنکور است. درسی که دانش آموزان در کنکور خیلی درصد خوبی از آن به دست نمی آورند. اکثر دانش آموزان اعتقاد دارند که این درس یکی از سخت ترین درس های کنکور و درس های دوره دبیرستان است. از نظر تعداد کثیری از دانش آموزان، گرفتن درصد خوب در درس عربی کار خیلی آسانی نیست.

بر فرض که این حرف دانش آموزان درست باشد، پس اینجا به اهمیت درس عربی در کنکور می رسیم. وقتی تعداد زیادی از رقبا در درس عربی ضعیف عمل کنند، قوی عمل کردن شما، به رتبه شما در کنکور کمک زیادی خواهد کرد. اما در هر حال به نظر ما دانش آموزانی که کسب درصد خوب در درس عربی در کنکور را سخت می‌ دانند، احتمالا راه حل این مشکل را هنوز نیافته اند. ما اعتقاد داریم هر مشکلی یک راه حل دارد. راه حل مشکل تست زدن و امتحان دادن درس عربی، تمرین و تمرین و تمرین است.

مشکلات دانش آموزان در تمرین درس عربی

اما یکی از مشکلات دانش آموزان برای خواندن عربی این است که وقتی شروع به تمرین می‌ کنند به سوالات خیلی زیادی بر می خورند. که نمی دانند جواب این سوالات را از کجا بیاورند. به همین دلیل ما شرکت در یک کلاس عربی را همیشه به دانش آموزان پیشنهاد می‌ کنیم. از طرفی برخی دانش آموزان می گویند ما سر کلاس های گروهی و چند نفره خیلی متوجه درس نمی شویم. یا خیلی راحت نیستیم که تمام سوالات‌مان را بپرسیم. اینجاست که اهمیت تدریس خصوص عربی مشخص می شود.

شاید در مدارس خیلی به درس عربی، به خوبی پرداخته نشود. اکثر مدارس فقط دانش آموزان را برای امتحان عربی پایان ترم آماده می کنند. و توجهی به تقویت مهارت تست زنی دانش آموز در درس عربی و آماده شدنش برای کنکور ندارند. به همین دلیل است که تا دانش آموز در یک آزمون آزمایشی شرکت می کند و نمی تواند عربی را به خوبی پاسخ دهد، از عربی دلزده می شود. یا حل تست های عربی برای دانش آموز خیلی وقت گیر است.

راه حل مشکل دانش آموزان در حل سوالات تستی و تشریحی درس عربی

همانطور که پیش از این گفتیم، راه حل مشکل دانش آموزان تمرین خیلی زیاد است. شما می توانید از جزوه های آموزشی درس عربی، کتاب حل تست عربی، حل نمونه سوال کنکور عربی و مقالات آموزشی برای تقویت مهارت تان در حل سوالات تستی و تشریحی درس عربی بهره مند شوید. اما از طرفی برخی دانش آموزان می گویند ما هنگام خواندن و تمرین کردن به مشکل بر میخوریم، و نمی دانیم  پاسخ این سوال را چطور به دست آوریم.

ما در پاسخ چنین سوالی، تدریس خصوصی عربی را پیشنهاد می کنیم. زیرا در تایم کلاس خصوصی عربی، دانش آموز آزاد است که تمام سوالات خود را از استاد عربی بپرسد. همچنین استاد موظف هستند که تمام سوالات دانش آموز را به صورت کامل برای وی توضیح دهند. موضوعی که در کلاس های جمعی عربی برقرار نیست. زیرا اگر در کلاس گروهی عربی، استاد سوال هر دانش آموزی را کامل جواب دهند، وقت دانش آموزان دیگر هدر می رود.

مزایای تدریس خصوصی عربی

تا اینجا به اتفاق هم به یک راه حل مشترک رسیدیم، و آن هم تدریس خصوصی عربی بود. حال می خواهیم از دیگر مزایای شرکت در کلاس خصوصی عربی و استفاده از تدریس شخصی، بگوییم. شرکت در کلاس خصوصی عربی مزایای خیلی زیادی دارد. ما در ادامه به مهم ترین مزایای تدریس خصوصی عربی خواهیم پرداخت.

تمام طول زمان کلاس خصوصی عربی در اختیار یک دانش آموز است. پس فرصت کافی برای پاسخ دادن به تمام سوالات دانش آموز فراهم است. و استاد خصوصی عربی با صبر و خیال راحت به تمام سوالات او پاسخ خواهند داد. از طرفی برای هر موضوع دبیر زمان کافی را در اختیار دارد که تمام نکات مربوط به آن مبحث را برای دانش آموز توضیح دهد.

یکی دیگر از مزایای تدریس خصوصی عربی این است که زمان برگزاری آن با خود دانش آموز است. و هر زمانی که دانش آموز وقتش آزاد باشد می تواند زمان مورد نظر خود را تعیین و با استاد، هماهنگ نماید.

علاوه بر زمان، مکان برگزاری کلاس خصوصی عربی هم طبق نظر دانش آموز است. دانش آموز می تواند هر مکانی که خودش راحت تر است، از منزل گرفته تا آموزشگاه استاد را برای برگزاری کلاس با استاد هماهنگ کند.

هر دانش آموزی درس عربی را با یک روش خاص و بیان خاص می آموزد. در کلاس های عمومی شخصی سازی روش تدریس امکان پذیر نیست. اما در تدریس خصوصی عربی استاد با توجه به نحوه یادگیری دانش آموز، می تواند نحوه آموزش و بیان را برای آن دانش آموز خاص، شخصی سازی نماید.

چه کسانی به تدریس خصوصی عربی نیاز دارند؟

از ابتدای مطلب تا اینجا، ما بیشتر به دانش آموزان و کنکوری هایی که می خواهند در درس عربی مهارت پیدا کنند، اشاره کردیم. اما واقعیت این است که تدریس خصوصی عربی فقط مختص این دانش آموزان نیست. بلکه افراد دیگری که به هر دلیلی نیاز به مهارت در صحبت، شنیدار، نوشتن و خواندن عربی دارند می توانند تدریس خصوصی عربی را انتخاب کنند.

دانشجویان رشته عربی

تور لیدرها

بیزینس من ها

افرادی که قصد دارند ویزای دبی بگیرند.

هزینه تدریس خصوصی عربی

کلاس های آکادمی عربی با تدریس خصوصی استاد مهدی ترابی و تیم آکادمی ایشان، یکی از بهترین اساتید عربی ایران برگزار می شوند. هزینه تدریس در این کلاس ها به عوامل مختلفی، همچون سطح دانش آموز، مکان برگزاری جلسه، مباحث آموزش و … بستگی دارد. برای کسب اطلاعات در رابطه با هزینه تدریس خصوصی عربی مورد نظرتان ما مشاوران ما تماس حاصل فرمایید.